KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15915246
nr 1591 5246
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, fäbod. Olja på pannå, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 januari 2024
kl 19:21:54
18/1 22:25:03
500 kr
20/1 18:22:34
Ivan Constantin Johansson
Läs mer om Ivan Constantin Johansson